Haber

Bahçeli: 100 maddelik yeni anayasa teklifimiz hazır

ANKARA (İGFA) –MHP Genel Lideri Devlet Bahçeli, yeni yasama döneminin ilk küme toplantısında konuştu.

Partinin kümelenme toplantısında yönetimde istikrar ve düzenin kurumsallaştığını belirten Bahçeli, “Toplumun çoğunluğunun yaşam tarzı ve anlayışına uygun olan iktidar meşrudur. Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemi ortaya çıkmıştır. MHP’nin şer planları için 5 milyon 480 bin oy ve yüzde 10.07 oy aldı. Partimiz 50 milletvekili ile kilit konuma geldi” dedi.

“BAHAR GETİRECEK ÇATI KARLA KAPLANDI”

Bahçeli, “Cumhur İttifakı, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde bir kez daha galip geldi” dedi. dedi.

Hain bir kuşatmayı bozguna uğrattıklarını anlatan Bahçeli, kiralık ekspertiz şirketlerinin de kuyruğunu ayaklar altına aldıklarını söyledi.

Türkiye’nin en önemli sorun alanlarından birinin muhalefetin kimliksiz ve heyecansız anlayışı olduğunu vurgulayan Bahçeli, “Bu anlayış demokrasimizin bir kamburudur. Üzgünüz, CHP lideri milletin mesajını hala anlamamıştır. Köylülerimizi ve TRT’yi suçlayan kabahat hala köylüyü şok etmediğinin kanıtıdır.Köylüyü suçlamak milli iradeye aykırıdır.Cumhuriyetin 100.yılında 100 maddelik anayasa teklifimiz çoktan hazırlandı. Milletin davetine kulak vererek yeni anayasaya yaklaşmak bir samimiyet sınavıdır.Kapsayıcı,demokratik,devletin ve milletin istikrarını tesis eden bir anayasa için sorumluluk almaya hazırız.MHP Mayısta yeni anayasa için toplanacak. 4. Çalışmasını bitirdi ve metine son şeklini verdi” dedi.

haber-dicle.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu