Haber

Buse’yi kucağına alan depremzede anneye bebek odası sürprizi

Adıyaman’daki depremden sağ kurtulan ve Ankara’da bir öğretmenevine yerleşen öğretmen Selvi Arslan (32), ikinci çocuğunu dünyaya getirdi. Öğretmenevi çalışanları Selvi Arslan ve kızı Buse’ye kreş hazırlayarak sürpriz yaptı.

Öğretmen çifti Selvi ve Orhan Arslan, Adıyaman’ın Kahta ilçesindeki evlerinde depreme yakalandı. Ağır hasarlı evden 2 yaşındaki kızlarıyla birlikte çıkan Arslan çifti, Ankara’daki Sincan Öğretmenevi’ne yerleşti. Aynı zamanda hamile olan Selvi Arslan, önceki gün yani depremden 11 gün sonra hastanede doğum yaptı ve ikinci çocuğunu dünyaya getirdi. Bir öğretmenin evi çalışanı, dün gece hastaneden taburcu olan Selvi Arslan ve Buse isimli bebekleri için çocuk odası hazırlayarak ona sürpriz yaptı.

Anaokulu öğretmeni Selvi Arslan, deprem anında büyük bir dehşet yaşadıklarını belirterek, “O korku ve duygusallıktan kurtulamadık. Çok şükür kızımız dünyaya geldi. Buse şaşırttı bizi. Kızım inşallah öyle olur.” Hepimize çok büyük şeyler getiriyor. Deprem anını, o korkuyu tarif etmek çok zor. “Çıkabildik ama birçok yakınımızı da kaybettik. Bizde o durumu görmüyorum, bende hala o stres ve korku var” diyen Coğrafya öğretmeni Orhan Arslan (30), “Deprem anı. Herkes için üzücü ve korkunçtu. Ankara’daki hayırseverler buradaki hocamız sayesinde çocuğumuzun ihtiyaçlarını karşıladı. Ülkemizin başına gelen bu deprem felaketinde, bu zor zamanda yüzümüzü güldüren tek şey Buse oldu. Eşimin teyzesi ve amcası vefat etti. Yengemin annesi ve abisi vefat etti. Vefat eden akrabalarımız var. Çocuğumuz adına hem sevindik hem de karışık duygularla üzüldük” dedi. Milletvekili Serdar Kürkçü, 106 depremzedeyi ağırladıklarını söyledi.

?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu