Haber

Büyük Önder Atatürk’ü anıyoruz

Kocaeli’nin Gölcük ve Karamürsel ilçelerinde, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Büyük Lider Mustafa Kemal Atatürk, ebediyete intikalinin 84. yılında merasimle anıldı.

Gölcük Anıtpark’taki tören, Atatürk Anıtı’na çelenk sunumuyla başladı. Akabinde hürmet duruşunda bulundu.

Siren çalmasıyla yoldan geçen şoförler araçlarından inerek hürmet duruşuna katıldı.

İstiklal Marşı’nın okunmasının akabinde bayraklar yarıya indirildi.

Törene, Kaymakam Yusuf Özdemir, Gölcük Ana Üs ve Garnizon Kumandanı Tuğamiral Aziz Bakıoğlu, Belediye Lideri Ali Yıldırım Sezer, Cumhuriyet Başsavcısı Tayfun Akbaş, AK Parti İlçe Lideri Çetin Seymen, MHP İlçe Lideri Derya Çavdar, CHP İlçe Lideri Fikret Gürel, UYGUN Parti İlçe Lideri İsmail Aynacı, Saadet Partisi İlçe Lideri Mustafa Özsoy, askeri erkan ve vatandaşlar katıldı.

Karamürsel

Karamürsel’de anma töreni, Atatürk Anıtı’na çelenklerin sunulmasıyla başladı.

Daha sonra saat 09.05’te sirenlerin çalmasıyla hürmet duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı okundu.

Törende göndere çekilen bayraklar yarıya indirildi.

Törene, Kaymakam Osman Aslan Canbaba, Belediye Lideri İsmail Yıldırım, Cumhuriyet Başsavcısı Cihat Karakaya, İlçe Jandarma Kumandanı Burhan Demir, İlçe Emniyet Müdürü Vedat İşleyen, siyasi parti ilçe liderleri, STK temsilcileri, okul müdürleri, öğretmenler, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

Daha sonra protokol üyeleri ve vatandaşlar, Karamürsel Mesleksel ve Teknik Anadolu Lisesi tarafından Karamürsel Kültür Merkezi’nde hazırlanan programa katıldı.

Buradaki merasimde, günün mana ve ehemmiyetini belirten konuşmalar yapıldı. Öğrencilerin hazırladıkları oratoryo sunuldu ve şiirler okundu.

Okullar ortasında düzenlenen kompozisyon, şiir ve fotoğraf müsabakalarında dereceye giren öğrencilere protokol üyeleri tarafından çeşitli ikramlar verildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu