Haber

Evde Bakım Sertifikaları Başkan Gürün Tarafından Verildi

Muğla Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen Hasta ve Yaşlı Öz Bakım Eğitim Programına katılanlar sertifikalarını Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün’e takdim ederek sizlere verdi.

Muğla Büyükşehir Belediyesi, yürütmekte olduğu yatılı bakım hizmetleri kapsamında vatandaşların bakım verenlerini ve refakatçilerini yetiştirmenin son derece değerli olduğu düşüncesinden yola çıkarak “Hasta ve Yaşlı Öz Bakım Destekçileri Eğitim Programı” adlı sertifikalı kurs düzenledi. Muğla İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile imzalanan protokol kapsamında düzenlenen eğitimlere 2 etapta 27 kişi katıldı. Eğitimlerini tamamlayanlar sertifikalarını Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün’ün elinden aldı.

Muğla Büyükşehir Belediyesi, yatılı bakım kapsamında hizmet verdiği vatandaşların yakınlarına Muğla İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile imzaladığı protokol kapsamında 2 Mayıs-30 Mayıs ve 12 Haziran 14 Temmuz 2023 tarihleri ​​arasında 2 etapta eğitim düzenledi. hizmetleri veya bakıcı hizmeti vermek isteyen vatandaşlar için. Sertifikalı hasta ve yaşlıların öz bakımlarına güvenecek olanlar için Büyükşehir Belediyesi’nin deneyimli sağlık personeli tarafından 160 saat 20 gün boyunca toplam 27 kişiye eğitim verildi.

Muğla Büyükşehir Belediyesi Başkanlık binasında düzenlenen sertifika töreninde konuşan Lider Gürün, vatandaşları için sağlık konusunda birçok yenilikçi projeye başladıklarını belirterek, sağlık eğitiminin büyük önem taşıdığını söyledi.

Başkan Gürün: 342 Bin Konutun Bakım Hizmetlerini Gerçekleştirdik

Sağlık alanında verdikleri hizmetlerle vatandaşın yanında olduklarını söyleyen Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Gürün, evde bakım projesinin vatandaşlar için çok değerli olduğunu söyledi. Önder Gürün, “Evde bakım hizmetleri çok değerli bir hizmet. Aynı zamanda değeri artacak bir alandır. Hasta ve yaşlı bakımı konusunda büyük bir bilgi eksikliği var. Büyükşehir Belediyesi olarak düzenlediğimiz kurslarla hastalara ve yaşlılara nasıl bakılacağı konusunda eğitim ve bilgilendirme yapıyoruz. Meslek haline getirmek isteyenler için de kurslar açıyoruz. Şu anda yurt dışından birçok kişi yüksek maaşlar karşılığında yaşlı bakımı için Türkiye’ye geliyor. Bu konuda çok değerli bir boşluk oluştu ve açığı kapatmak için açtığımız kursumuzdan 27 kişi faydalandı. Kursiyer sayımızı artırmak için çalışmalarımıza devam edeceğiz. Böylece hasta ve yaşlı bakım hizmetlerinin profesyonelleşmesini sağlayacağız” dedi.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu