Haber

Gaziantep okulları ne zaman açılacak? Gaziantep’te okul ne zaman açılıyor? Gaziantep okulları açılış tarihi!

Kahramanmaraş’ta meydana gelen büyük depremin ardından depremden etkilenen 10 ilde eğitime ara verildi. Bugün Mahmut Özer’in konuyla ilgili açıklamalarının ardından öğrenciler ve veliler Gaziantep okulları arama motorlarında ne zaman açılacak? SON DAKİKA! Gaziantep’te okul ne zaman açılıyor? Gaziantep okulları açılış tarihi! aramayı yaptı Detaylar burada…

GAZİANTEP OKULLARI AÇILACAK MI?

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, depremin ardından 10 ilde 1 Mart’a kadar eğitime orta yol verilmesinden bahsetti. Özer, “1 Mart itibarıyla Adana, Kilis, Diyarbakır ve Şanlıurfa’da eğitim-öğretim tatili başlıyor. Gaziantep ve Osmaniye’de eğitim tatilini 13 Mart’a kadar uzattık. Adıyaman, Malatya, Kahramanmaraş ve Hatay’da eğitim tatili 27 Mart’ta. kadar uzatıldı. dedi.

Özer, “10 ilimizde eğitime geçişi il bazında değil, ilçe ve okul bazında sürdüreceğiz” dedi.

İL GEÇİŞ TAKVİMİ

Daha önce de belirtildiği gibi Adana, Kilis, Diyarbakır ve Şanlıurfa’da eğitimin 1 Mart’ta başlayacağını açıklayan Bakan, şöyle devam etti: “Milli Eğitim Bakanlığı olarak 10 ilimizi normalleştirmek için vatandaşlarımıza eğitim vermeye devam edeceğiz. 10 ilin valilerimiz, il milli eğitim müdürlerimiz, bakanlarımızla kapsamlı bir değerlendirme yapmayı doğal tuttuk.

Adana, Kilis, Diyarbakır ve Şanlıurfa ilk sırada yer alıyor. 1 Mart prestijiyle bu illerimizde eğitime başlıyoruz.

Gaziantep ve Osmaniye ise ikinci kategoride. Bu illerde verilen araları 13 Mart’a kadar uzatıyoruz.

Üçüncü kategoride; Adıyaman, Malatya, Kahramanmaraş ve Hatay yer almaktadır. Bu illerde 1 Mart’a kadar verdiğimiz ertelemeyi 27 Mart’a kadar uzatıyoruz.

agli-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu