Ekonomi

İngiliz restoran grubu 35’ten fazla şubeyi kapatıyor

Şirketten yapılan açıklamada, İngiltere’de “Frankie and Benny’s, Chiquito, Wagamama” markaları altında toplam 410 restoranı bulunan The Restaurant Group, önümüzdeki dönemde 35’in üzerinde zincir şubeyi kapatma kararı aldığını duyurdu. .

Açıklamada, restoran şubelerinin kapatılmasıyla artan işletme maliyetlerinin yanı sıra tüketicilerin gerekçe olarak son dönemde harcamalarını kısması da dikkat çekti.

Gruptan yapılan açıklamada, bu markanın gelişimine ve yaygınlaşmasına önümüzdeki dönemde ağırlık verileceği belirtilirken, son dönemde İngiltere’de gıda fiyatlarındaki artışın restoranların kapanmasında rol oynadığı belirtildi. dönem.

En keskin artış olarak kaydedildi

Merkezi Londra’da bulunan kümelenme, 18 bin kişiyi istihdam ediyor. İngiltere’de enflasyon bu yılın Ocak ayında yıllık bazda yüzde 10,1 arttı. Enflasyon geçen yıl Ekim ayında yıllık bazda yüzde 11,1 artarak son 41 yılın en yüksek seviyesine ulaştı.

Gıda fiyatları ise geçen yıl Aralık ayında yıllık bazda yüzde 16,8 arttı. Söz konusu oran, Eylül 1977’den bu yana en keskin artış olarak kayıtlara geçti.

mudanya-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu