Haber

İstifa eden danışmanından Oğan için olay sözleri: Çok daha farklı imkanlarımız olacak dedi

14 Mayıs’ta yapılan cumhurbaşkanlığı seçiminde oyların yüzde 5,17’sine ulaşan ATA İttifakı’nın adayı Sinan Ogan, seçimin kilit ismi oldu. 28 Mayıs’ta yapılacak ikinci tur seçimlerde Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı destekleyeceğini söyleyen Oğan’ın kararı büyük ses getirdi.

ESKİ DANIŞMANDAN DA TEPKİ GELDİ

Ogan’ın iktidar tercihi bazı kesimlere yansırken, bu kişilerden biri de 14 Mayıs seçimlerine kısa bir süre kala görevinden istifa eden Ogan’ın danışmanı Hilal Gül’dü.

“İnsanlara yaptığı hakaretler, psikolojik şiddeti…”

İnternet sitesinde Sinan Ogan ile çarpıcı bir yazı kaleme alan Gül, “Vardır Bir Plan(!)” başlıklı yazısında “Kişilere yönelik hakaret ve psikolojik şiddeti mobbing ile açıklamak çok hafif kalır” sözlerini kullandı.

“OĞAN ÇOK FARKLI FIRSATLARIMIZ OLABİLECEĞİNİ SÖYLEDİ”

TÜRKSAM’da önce bursiyer, ardından danışman olarak göreve başladığını kaydeden Gül, “Seçim süreci başlayıp ATA İttifakı’nın Cumhurbaşkanlığı Adayı Sinan Oğan’a terfisinin açıklanmasının ardından bazı arkadaşlar ekipten ayrıldı. Oğan Bey şunları söyledi: geri kalan. oy Kampanyası üzerinde çalışacağını ve artık farklı bir yola girildiğini açıkladı. Ayrıca sürecin sonunda birçok farklı imkanımız olabileceğini de söyledi.”

“KARŞILIĞINDA KÜFÜR DUYDUM”

Gül, seçim sürecinde memleketine giderek imza toplama sürecine katıldığını ve tek tek insanları imzaya götürdüğünü söyledi. Ailesinin seçim sürecinde afiş yaptırdığını belirten Gül, karşılığında sadece hakaretler duymaya devam ettiğini ancak ideolojik nedenlerle duruma katlandığını ifade etti.

TAKIMDAN BIRAKILMA SÜRECİNİ DE AÇIKLADI

Gül, “Bütün bu çabaların karşılığında, bırakın üslupla, içten bir teşekkürü, ‘Benim en büyük eksiğim, ekibimin amatör olması’ diyerek bizi küçük düşürdü” diyen Gül, yapamayacağını anlayınca istifa ettim. Kendisine hakaret etmeden bizi çalıştırmıyor, çalışanlarının üzerinden tüm gerginliğini ve sınırını alıyordu” diyerek takımdan ayrılma sürecini de aktardı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu