Teknoloji

Mart ayının üçüncü haftasında piyasaya sürülecek PC oyunları

 
Birçok üretici Mart ayında piyasaya çıkmayı bekliyor. Mart ayının üçüncü haftasında çıkacak PC oyunlarını bu listemizde sizler için derledik. Mart ayının ilk ve ikinci haftası bahislerini aşağıda bulabilirsiniz:
 
– Mart ayının ilk haftasında çıkacak PC oyunları: 1-7 Mart 2023
– 1 Mart’ın ikinci haftasında piyasaya sürülecek PC oyunları
– 2 Mart’ın ikinci haftasında piyasaya sürülecek PC oyunları
 
 
– WWE 2K23 (17 Mart: spor, güreş)
 
 
Visual Concepts tarafından geliştirilen ve 2K tarafından yayınlanan Amerikan güreş temalı spor oyunu WWE 2K23, 17 Mart’ta geliyor. Yeni nesil teknolojik gelişmeler sayesinde daha üst düzey bir güreş deneyimi sunacak olan bu yapımda, eski özellikler dizi çok daha gelişmiş bir formda karşımıza çıkacak. Bu American Wrestling oyununda serinin en yeni oyunu bizlere sunulacak ve Superstar’lardan oluşan geniş bir kadro tarafımıza transfer edilecektir.
17 Mart’ta çıkacak olan bu yapım, gelişmiş özellikleri, üst düzey grafikleri ve daha fazlasını bizlere sunmayı amaçlıyor. Oyunda serinin önceki özellikleri alınıp geliştirildi ve bunun yanı sıra yeni mekanikler ve özellikler de bizlere sunulmayı bekliyor. Oyun ayrıca oyuncuların en çok istediği ve beklediği Savaş Oyunları modunu da içeriyor.
 
 
Oyunda tek oyunculu veya çok oyunculu olarak güreş yapabilir ve bu güreşler sayesinde diğer oyuncuları yenmeye başlayabilirsiniz. Oyunda yine farklı hareketler yapabileceğiz, ringe çıkıp rakibin üzerine atlayabileceğiz, yerden aldığımız merdivenden doğruyu rakibin vücuduna atabileceğiz ve daha fazlasını yapabileceğiz. Yani klasik ve ileri düzey bir American Wrestling deneyimi bizleri bekliyor olacak.
Oyunda çıkışla birlikte 178 kişilik bir ekip karşımıza çıkacak. Kalabalık bir ekibe sahip olan bu yapım ilerleyen dönemlerde daha harika yıldızlar alabilir. Bundan dolayı oyunda gerçekten büyük bir Wonder Stars takımı olacak ve bunlardan birini rastgele seçerek (tabii ki kartları açarak) mesleğinize başlayabiliriz. Bu büyük ekiple birlikte, istediğiniz muhteşem yıldızı seçip, onunla ilerleyebileceğiz ve yeni bir yıldız olarak yeniden yüzeye çıkacağız.
 
 
Gelişmiş grafikler, gelişmiş dövüş animasyonları ve mekanikleri, genişleyen ekip ve dahası birbirinden harika yıldızların yer aldığı bu oyunda bizleri bekliyor olacak. Oyunda farklı farklı yüzükler olacak ve bu yüzüklerin her biri farklı özelliklere sahip olacak. Çeşitli güç ve özelliklere sahip muhteşem Yıldızlarla karşılaşacağız ve bu güreşçilere karşı kendimizi savunabilecek ve onlara karşı saldırılar ve yarmalar yapabileceğiz. Oyunun temel amacı savunma ve kontra atak olacaktır. Bu nedenle rakibin zayıf yönlerinden faydalanarak ve saldırılarını üstlenerek bir atak yapmak zorunda kalacağız. Rakibi yatırmak ve yenmek bizim işimiz olacak.
Uzun yıllardır devam eden American Wrestling oyunu, yeni dönemde oldukça fazla içerik ve modu bizlere devredecek. Oyunda tek oyuncu olarak ilerleyip yeni bir mesleğe başlayabileceğiz ya da dört oyuncuya kadar takviye sunan modlarda rakiplerle rekabet edebileceğiz. Hem çevrimiçi co-op oyun modunu hem de bölünmüş ekran modunu destekleyen bu yapımda arkadaşımızla birlikte karşıt oyuncuları indirmeye ve çeşitli saldırılar yaparak – birlikte stratejiler geliştirerek rakipleri yenmeye çalışacağız. Oyunu tek oyuncu yerine arkadaşlarla ve diğer oyuncularla oynamanın daha eğlenceli olacağını söyleyebilirim.
 
 
Birçok seçkin yıldızın yer aldığı bu yapımda Amerikan güreşini deneyimleyeceğiz, istersek 3v4v4 çok oyunculu bir ortamda rekabet edebiliriz ve daha fazlasını yapabiliriz. Tam bir kaos ortamı sunmayı amaçlayan bu oyunda rakibi yenmek için çeşitli hamleler yapabileceğiz, ringin üzerinden atlayıp hatasız rakibi yere serebileceğiz. Pek çok farklı mekanik ve dövüş unsuru içeren bu oyunda istediğimiz harekette ustalaşıp bu sayede rakibi hızlı bir şekilde alt edebileceğiz.
Başta John Cena olmak üzere birçok büyük yıldızın da içinde bulunduğu 170’den fazla Üstün Yıldız bu yapımda yer alacak, bu büyük yıldızlardan herhangi birini seçip meslek moduna başlayabileceğiz. Genişletilmiş dönem içeriği, genişletilmiş meslek modu ve geliştirilmiş grafiklerle bir araya gelecek olan bu yapımda dünyanın dört bir yanındaki oyuncularla buluşacağız, bu yüzden burada en iyi olduğumuzu kanıtlamaya çalışacağız. Oyunda bir çok üstün yıldız ile birlikte ilerleyip burada kendi mesleğimizi kurabileceğiz ve en yetkin olduğumuzu göstermeye çalışacağız.
 
 
Farklı hikayeleri olan bu yapımda verdiğimiz kararlarla birlikte mesleğimizi şekillendirecek ve bu seçimlerin gerçekten değerli olduğunu hissedeceğiz. Natural geliştirici ekibin söylemi bu yönde. Bunu oyun içinde ve oynarken onaylayabileceğiz.
Diğer spor oyunlarında olduğu gibi oyunda da çeşitli yıldızların olduğu kartlar olacak, bu kartlar ile bir çok Supreme yıldızı seçip kilidini açabileceğiz. Bu kartlar ile meslek modunu veya kilidini açabileceğimiz yeni muhteşem yıldızlarla diğer modları oynayabilecek ve hatta bu muhteşem yıldızları geliştirip yükseltebileceğiz. Topladığımız kartlar sayesinde hem yeni muhteşem yıldızların kilidini açabileceğiz hem de mevcut süper yıldızlarımızın gelişimine katkıda bulunabileceğiz.
Tek oyunculu modda farklı hikaye bölümleri olacak ve bu hikaye bölümlerinde oyunun bize sunduğu hikayeyi ve mesleği deneyimleyeceğiz. Burada alacağımız kararlar mesleğimizin gidişatını ve ulaşacağımız sonucu etkileyecektir. Meslek modunun bu hikayesi dışında çok oyunculu mod da bu yapımda yer alacak.
 
 
Amerikan güreşi oyununda mesleğimizi şekillendireceğiz ve istediğimiz gibi bir dünya yıldızı olmaya çalışacağız. Oyunda farklı Great Star takımları oluşturabileceğiz, en güçlülerini seçip onları ringe sürebileceğiz. Farklı rakiplerle karşılaşabileceğimiz bu oyunda çeşitli şampiyonalara katılabileceğimiz, haftalık olarak bize sunulacak etkinliklere katılabileceğimiz ve çok daha fazlasını yapabileceğiz. Sorumluluğu en üst düzeyde hissettiğimiz ve dövüş unsurlarının en üst düzeyde bizlere sunulduğu bu yapımda ringin yıldızı olmaya çalışacağız ve rakipleri birer birer alt etmeye başlayacağız.
Amerikan dövüş sanatlarını sevenler için bu yapım şu an ilaç gibi görünüyor. Amerikan spor simülasyon oyunları, sadece birkaç yapım dışında bugün çıkış yapmıyor. Tek güvendiğimiz nokta bu üretim diyebilirim. Oyun, en uygun teknolojilerle birlikte en akıcı grafiklerle üst düzey bir dövüş deneyimi sunmayı amaçlıyor. Bunları hedefleyerek söylüyorum çünkü bunu başarmak için öncelikle oyunun çıkması ve oyuncuların bu mekanikleri denemesi gerekiyor. Sonuç olarak oyuncular vaat ettikleri deneyimi elde edebilirlerse tabii ki oyunu beğenebilirler ve bu oyun dikkatleri üzerine çekebilir.
 
 
Ring atmosferinin sunulduğu ve seyircilerin çığlıklar attığı bu oyunda farklı süperstarlar elde edip televizyonlardan aşina olduğumuz süperstarlara erişip kilidini açabileceğiz. Oyunun çeşitli anlarında ara sahneler girecek, üstün yıldızlar beklenen hareketleri gerçekleştirebilecek ve seyirciye şovunu hatasız gösterebilecek. Oyunda karşımıza çıkan rakiplerin içine direkt dalabileceğiz veya başımızı koyarak çeşitli stratejiler belirleyeceğiz ve ardından atağımıza başlayacağız: Bu tamamen bizim irademize bağlı olacak.
Oyun, tıpkı televizyonda gördüğümüz gibi bir deneyim sunmayı amaçlıyor. Televizyondan tanıdığımız çok ünlü isimler var ve bu isimleri alıp çıkarmak tamamen bizim işimiz. 17 Mart’ta çıkacak olan bu oyunun Steam sayfası şu an açık. Dilerseniz oyunu Steam sayfasından istek listenize ekleyebilir ve oyunu çıktığı gün kitaplığınıza ekleyebilir, yayınlandığında haberdar olabilirsiniz.
 
 
Geldiğimiz noktada oyunla ilgili birçok haber ve detay ortaya çıktı. Bu haberlerin en değerlisini sizlere aktarmak istiyorum: Oyunun PC versiyonu, yeni nesil konsolların tüm özelliklerini bizlere sunacak. Serinin önceki oyunlarında PC versiyonu bizlere farklı bir deneyim aktarırken konsol tarafında da farklı bir deneyim sunmuştu. Dolayısıyla bu ikilik artık ortadan kalktı ve her iki versiyonun da bizlere birebir deneyim sunmayı hedeflediğini söyleyebilirim.
Yeni teknolojik gelişmelerle güreş sporunu deneyimleyeceğimiz bu oyuna yeni isimler de dahil oluyor. Yeni gelenler arasında LA Knight (daha önce Imapct Wrestling’de Eli Drake olarak güreşmişti) ve eski WCW yıldızı Rick Steiner’ın oğlu Bron Breakker var. Öte yandan 2022 versiyonunda yer almayan ancak 2023 versiyonuyla geri dönen süperstarlar arasında Cody Rhodes, the Bella Twins, Rob Van Dam, Lita ve Bruno Sammartino yer alıyor.
 
 
İlk etapta karşımıza çıkacak 178 kişilik kadro, Ruthless Aggression Pack (dört güreşçi daha ekleyen) ve Bad Bunny Bonus Pack ile 183’e çıkarılabilir. Acımasız Saldırganlık paketi, oyunun Icon Edition sürümüyle birlikte gelecek.
 
– Korku Antolojisi (17 Mart: korku, psikolojik, hayatta kalma)
 
 
OhDeer Studio, 100 GAMES tarafından geliştirilen ve 100 GAMES, Gamersky Games tarafından yayınlanan hayatta kalma psişik kaygı oyunu Anthology of Fear, 17 Mart’ta piyasaya çıkmaya hazırlanıyor. yerler, bu yerleri keşfedin ve psişik kaygı deneyimini ortaya çıkarın. Oyunda rahatsız edici görüntüler, rahatsız edici sesler ve dahası bizleri bekliyor olacak. Oyunda bir soruşturmaya katılarak kardeşimizin kaybolma sebebini ve arka planda yaşananları çözmeye çalışacağız. Kardeşimizi bulmaya çalışacağımız bu hayatta kalma manevi korku oyununda hem gerçekleri öğrenmeye çalışacağız hem de bu trajediye ortak olacağız.
Korku unsurlarının zirvede olduğu bu oyunda büyük bir araştırmaya şahitlik edip abimizi ortaya çıkarmaya çalışacağız. Kardeşimizi bulmak için günlerce arama yapıldı ama kimse bir şey bulamadı. Bu vesileyle bu konuyu ele almaya ve kaygı dolu zihinsel gerilim oyununa dalmaya başlayacağız. Tek oyunculu bir kaygı deneyimi sunmayı amaçlayan bu oyunda farklı bölümlere ilerleyip bu hikayeyi bitirmeye çalışacağız. Çevreyi keşfedeceğiz, çeşitli nesnelerle etkileşime geçeceğiz ve arka plandaki sırları ortaya çıkarmak için korkunç anılara tanık olacağız.
 
 
Kabuslarla dolu bir yere taşındığımız ve buranın giderek genişlediği bir ortam sunan bu oyunda, sağa sola bakıp çevredeki nesnelerle etkileşime geçebileceğimiz karanlık odalara ve mahallelere geçeceğiz. Trajik bir hikayeyi ele alan bu yapımda farklı kaygı unsurlarının olacağını ve bu kaygı unsurlarının yer yer çok daha fazlasını yapacağını ve sonlara doğru bu durumun daha da artacağını söyleyebilirim. Aslında kaygı oyunları genellikle şöyle başlar: İlk başta bize biraz kaygı kalıyor, bize nasıl bir korku sekansı gösterilecek, sonra bu sekanslar artarak patlıyor.
Kardeşimizi aradığınız bu yolculukta biz bir yandan hayatta kalmaya çalışırken diğer yandan da korku dolu anlara tanık olacağız. Dikkatli olmamız gereken bu oyunda kabuslarla dolu bir bölgeye geçeceğiz, bu bölgenin neresi olduğunu anlamaya başlayacağız ve etraftaki bilgi kırıntılarıyla birlikte çeşitli unsurları ortaya çıkarmaya çalışacağız. Rahatsız edici olaylar ve sesler olduğu için yapımda bol bol kaygı dolu anlar yaşanacak.
 
 
Bölüm bölüm ilerlediğimiz bu oyunda her bölümde farklı bir sıra karşımıza çıkacak, ilerleyip geçtiğimiz her bölümün ardından yeni bir başlangıç ​​yapacak ve hikayeye kaldığımız yerden devam edeceğiz. Etrafı keşfedebileceğimiz bölümlerin ortalarında farklı korku unsurları karşımıza çıkacak ve bunları ya kaçarak ya da korkarak aşmaya çalışacağız. Korkunç anlar, korkutan çığlıklar ve dahası oyun içerisinde bizleri bekliyor olacak. Endişeli anlara eşlik ederken bir yandan da kaybettiğimiz kardeşimizi bulmaya çalışıp elimizden gelenin en iyisini yapmaya başlayacağız.
Birinci şahıs kamera bakış açısına sahip bu oyunda birinci elden korku anlarına tanık olacağız ve bu bölgenin gizemlerini ortaya çıkarmaya çalışacağız. Elbette bu bölgede daha önce farklı insanlar yaşamış, bu yüzden bu eski insanlara ne olduğunu ve neden bu hale geldiğini bulmaya çalışacağız. Etrafta bulduğumuz bilgi kırıntılarıyla onları bir araya getireceğiz ve ortada bir fikir yapısı ortaya koymaya çalışacağız. Kaygı oyunlarında sıklıkla karşımıza çıkan kaygı dizileri, kaygı dizilerinden sonra etrafı araştırmaya başlar ve bulduğumuz bilgilerle hikayeyi bir araya toplayıp kafamızdaki planla eyleme geçirmeye başlarız.
 
 
Kardeşimizi ve gerçeği bulmaya çalıştığımız bu oyunda çeşitli Paranormal olaylarla karşılaşacağız. Onun ortadan kaybolmasıyla ilgili bulabileceğiniz herhangi bir dil bize fayda sağlayacaktır. Oyunda daha önce burada yaşamış ve Paranormal olaylara tanık olmuş bireylerin anılarına geçeceğiz ve bu anılarla temas halinde olan bireyleri aramaya başlayacağız. Oyunda daha önce buradaki nesnelerle etkileşim kuracağız ve etkileşimde bulunduğumuz nesnelerle birlikte çeşitli bilgileri ve detayları öğrenebileceğiz. Pek çok gizemin ve sırrın olduğu bu oyunda bulduğumuz her bilgi zerresi bize fayda sağlayacak ve onları bir araya getirerek yapbozun büyük modülünü ortaya çıkarmaya çalışacağız.
Oyunda ilerledikçe yeni korku sekansları, yeni kaygı unsurları ve dahası bizleri bekliyor olacak. Her ilerlemede, daha fazla endişenin dibine vuracağız. Bu oyunda farklı nesneleri elimize alıp her zamanki gibi araştırma sonucu elde edebileceğiz. Elde ettiğiniz objeler ile birlikte önümüzde kapalı olan yolları açabileceğiz ve bize fayda sağlayacaklarını önerebileceğiz. Tekrar çevre ile etkileşime girerek neler olup bittiğini öğrenebileceğiz ve araştırmalarımıza da devam edeceğiz.
 
 
Kapalı ve dar alanların yanı sıra farklı odalardan geçtiğimiz bu oyunda bölüm bölüm karşımıza çıkacak. Her bölümde farklı kaygı dizileri, keşfedilecek odalar ve yerler olacak. Bu yerleri araştırıp tamamlayarak hikayemizi toparlayacak ve kalan kısımları ortaya çıkarmaya çalışacağız.
Nitekim sırlarla dolu ruhsal kaygı deneyiminde korku severlere keyifli bir deneyim sunmayı amaçladığını söyleyebilirim. Endişe anları ve kaygı sekansları nedeniyle gergin olan oyuncular, her zamanki oyuncu korku oyunları oynayamayacağı gibi ne yazık ki gözleri kapalı oynayabiliyor. Bu nedenle kaygı oyunları – manevi kazanç deneyimini hissetmek isteyen oyuncular bu uygulamaya göz atabilirler.
Hayatta kalma kaygısı oyunu Türkçe dil tabanı dışında 13 farklı dil eki içermektedir. Türkçe altyazılı olan bu oyunu rahatlıkla deneyebiliriz ve hikayeyi anlamakta sıkıntı çekmeyiz. Yine yurt içi projelerimiz arasında daha çok anksiyete oyunları bilinen bir tür. Dilerseniz bu oyuna bir göz atabilir ve yerli projelerle karşılaştırabilirsiniz.
 
 
Bu gerilim hep oyunun kenarında duracak kaygı dizileriyle daha da artacaktır. Ayrıca oyunda araştırmamız gereken çeşitli gizemler olacak arka planda bir yandan burada neler olup bittiğini araştırırken diğer yandan burada neler olup bittiğini araştıracağız ve bizim gergin seslerle heyecan hep yükselecek. Oyunda bölüm bölüm ilerleyerek her bölümde keşfedeceğimiz çeşitli alanlar ve bölümler olacak. Bunları çevre ile etkileşime girerek ve o eşyaları kullanarak elde edebileceğiz. Keşfettiğimiz her bilgi bizi hikayede ilerletecek, yani bulduğumuz bu nesneleri belirli alanlarda kullanabileceğiz. Oyunda harap durumdaki binanın farklı bölümlerine, odalara ve daha fazlasına açılacağız. Ayrıca korku oyunlarının klasik uzun koridorlarında seyahat edebileceğiz.
17 Mart’ta çıkacak olan bu zihinsel kaygı oyununun Steam sayfası şu anda açık. Dilerseniz oyunu Steam sayfasındaki istek listenize ekleyebilir ve oyunun çıkışından haberdar olabilirsiniz. Bu ipucunu istek listenize eklerseniz, ödeme günü bir e-posta bildirimi alabilir ve bu konuda bilgilendirilebilirsiniz. Ayrıca Steam sayfasında oyunun demo versiyonu da mevcut. Bu demo sürümünü indirebilir ve oyunun bir kısmını deneyimleyebilirsiniz. Bu demo versiyonu sayesinde oyunu alıp almamaya da karar verebilirsiniz.
 
– The Voidness – Lidar Horror Survival Game (17 Mart: aksiyon, macera, korku, psikolojik)
 
 
Steelkrill Studio tarafından geliştirilen ve ekip tarafından yayınlanan aksiyon, macera, korku, ruhsal gerilim oyunu The Voidness – Lidar Horror Survival Game, 17 Mart’ta çıkacak. ay, korku gerilim dizilerini bizlere sunacak. Karanlık atmosferlere girebileceğimiz bilimkurgu temalı bu korku oyununda elimizde bir cihazla etrafı tarayıp burada neler döndüğünü görebileceğiz. Burada paranormal olaylar olup olmadığını ve orada kimse olup olmadığını görmek için elimizdeki cihazla etrafı tarayabileceğiz. Dolayısıyla orada biri varsa cihazda kırmızı bir formda görünecek ve oraya asla gitmek zorunda kalmayacağız.
Çeşitli tehlike ve tehditlerin yer aldığı bu oyunda karşımıza çıkacak bu tehditlere karşı tetikte olmamız gerekecek, onlara karşı hiçbir şey yapamayacağız sadece nefesimizi tutup gitmelerini bekleyeceğiz. Elimizdeki tarama cihazı ile çevreyi tarayıp, etrafta olup biteni dinleyeceğiz. Bu cihaz sayesinde etrafta tehlike ve tehdit olup olmadığını görebileceğiz ve yolumuza devam edeceğiz. Bu cihaz onu görmemizin tek yolu.
 
 
Karşılaştığımız bu tehlikeleri aşmanın tek yolu onları geçip gitmelerini beklemek, üstelik bunlara karşı herhangi bir savunma mekanizmamız da olmayacak. Bundan dolayı tek çaremiz ayak tabanlarına vurup buradan toz almak olacaktır. Oyunda çevreyi tarayacağımız cihaz ile neler olup bittiğine bakabileceğiz ve burada bir tehlike varsa oyunda nefesimizi tutmak zorunda kalacağız. Elimizdeki cihaz ve mikrofon sayesinde tehlikelerin ne olduğunu öğrenebileceğiz ama gördüğümüzde onların karşısında nefes almak zorunda kalmayacağız. Aldığımız nefese rağmen düşmanlar nereye gidiyor?
Saklandığımızı anlayacaktır. Oyunda bu duruma dikkat etmemiz gerekecek.
Yalnız olmadığımız ve çeşitli tehditlerin olduğu bu oyunda bir yandan bilimkurgu teması işlenirken diğer yandan hayatta kalma kaygısı ve gerilim deneyimi bizlere sunulacaktır. Oyunda özgürce hareket edeceğimiz bölümler olacak ve onları keşfetmeye başlayacağız. Oyunda çeşitli alanları keşfedebileceğiz, burada neler olup bittiğine bir göz atabileceğiz, elimizdeki cihazla çevreyi tarayabileceğiz, çeşitli işaretlemeler yapabileceğiz, etraftaki sırları ortaya çıkarabileceğiz, çeşitli nesnelerle etkileşime geçebileceğiz ve hikayeyi bu şekilde ilerletebileceğiz. . Etrafı keşfetmek ve olay için neler olup bittiğini öğrenmek tamamen bizim işimiz olacak.
 
 
Oyunda yer aldığımız çeşitli yerlerde farklı düşmanlar olacak, bu düşmanlara karşı saklanacağız ve yeri geldiğinde kaçma imkanı bulacağız. Her boşluğu yeterince değerlendirmeniz gerekecek. Bu düşmanlar her yerde olabilir. Ona göre, saldırmanız ve hızlı olmanız gerekecek. Oyunda çeşitli jumpscare anları olacak ve korku dolu sesler ve çığlıklar duyabileceğiz. Yaşadığı dehşeti bizlere aktaracağını söyleyebilirim. Rahatsız edici seslerin yer aldığı bu oyunda geliştirici grup, tüm sorumluluğun oyuncuda olduğunu belirtiyor. Eğer bu yüzden korku oyunları oynayamıyorsanız ve bu konuda bir rahatsızlığınız varsa bu tarz oyunlardan uzak durmalısınız.
Kasvetli alanlarda ilerlediğimiz, karanlık odalarda dolaştığımız bu kaygı oyununda görmemizin tek yolu elimizdeki tarama cihazı. Tarama cihazı ile yalnız olmadığımızı ve etrafta olup bitenleri az çok öğrenebileceğimizi anlıyoruz. Tansiyonun yüksek olduğu bu kaygı oyununda bir uzman rolünü üstleniyor ve gezegendeki gizemi ortaya çıkarmaya çalışıyoruz.
 
 
İşlerin göründüğü gibi gitmediği bu oyunda elimizdeki tarama cihazı ile upgrade, geliştirme ve daha fazlasını yapabiliyoruz. Oyundaki her ilerlemede farklı nesnelerle etkileşime girebilir, farklı tehdit unsurlarıyla karşılaşabilir ve bunları aşmak için çeşitli planlar yapabiliriz. Attığımız her adımda dikkat etmemiz gereken bu oyunda çeşitli upgradeler bulabiliyoruz ve bu upgradeler ile cihazımızı geliştirip upgrade edebiliyoruz. Doğal olarak bunu yapabilmek için çevreyi keşfetmemiz ve keşfetmemiz gerekiyor.
Oyunda çeşitli alanlarda ve çeşitli bölgelerde farklı tehditler bulunabilir. Bu nedenle, tarama cihazı ile her köşe bucağı çok rahat bir şekilde analiz etmemiz ve taramamız gerekiyor. Her yerde olabilirler ve mikrofonumuz aracılığıyla nefesimizi bulabilirler. Bu nedenle, bir yerde saklanıyor ve yüksek sesle nefes alıyorsak, tehditler bunu duyabilir ve bize yaklaşabilir. Oyunda bu duruma dikkat etmemiz gerekiyor.
 
 
Herhangi bir ses çıkarırsak oyundaki tehlikeler oradan üzerimize gelebilir ve buradan kaçmak zorunda kalırız. Karşılaştığımız tehditleri çıplak gözle göremiyoruz, ancak sahip olduğumuz tarama cihazı ile görebiliyoruz. Bu nedenle, bu cihazın hayatta kalmamızın ana anahtarı olduğunu söyleyebilirim.
Oyunda bulunan tarama cihazı farklı özelliklere sahip. Ayrıca çevredeki durumları ortaya çıkarmanın yolu da ortam tarama cihazından geçmektedir. Hem sırları açığa çıkarabileceğimiz hem de tehlikeleri ortaya çıkarabileceğimiz bu tarama cihazı ile oyunda ilerlemeye çalışıyor ve hikayeyi deneyimlemeye başlıyoruz. Oyunda etrafımızda bulduğumuz upgradeler ile bu tarama cihazını geliştirmeye, yeni görevler yapmaya ve daha fazla özellikten faydalanmaya çalışıyoruz.
 
 
Bu oyunda düşmanlardan ve tehlikelerden saklanırken derin bir nefes almamaya çalışacağız çünkü bu düşmanlar derin nefes alırken bu sesi duyabilir ve nerede olduğumuzu anlayabilir. Nefes alma olayı sadece gizlendiğinde ortaya çıktığı için ilerledikçe onu göremeyiz. Bu mekanik sadece saklanırken ve tehlike olduğunda devreye giriyor. Bu nedenle, nefesimize çok dikkat etmeliyiz.
Oyunda farklı alanlara geçiyoruz ve her alanı derinlemesine keşfedebiliyoruz. Farklı odalardan hareket edip yeni alanlara farklı kapılar araladığımız bu oyunda kaygı kısımlarını burada deneyebiliriz. Bilimkurgu temasına sahip bu yapımda ilerlemek için çeşitli ihtiyaçlar gerekebilir. Bu nedenle her zaman çevreyi doğru keşfetmeli ve ona göre analiz etmeliyiz.
 
 
Tek oyunculu bir bilim kurgu kaygısı deneyimini bizlere aktarmaya çalışan bu oyunda çeşitli gizemleri bulmaya çalışıyor, çevreyi keşfetmeye çalışıyor ve tehlikelerden uzak durmaya başlıyoruz. Oyunda bir tarama cihazınız var ve bu tarama cihazı ile çeşitli tehlikeleri ve işaretleri ortaya çıkarabiliyoruz. Tehditlerden kaçmaya çalışırken gerçek bir şekilde nefes almaya çalışıyoruz ve çok fazla ses çıkarmamaya başlıyoruz ki bu oyunun özü.
Elbette kaygı oyunlarının vazgeçilmezi olan bulmaca çözme sekansları da bulunmaktadır. Bu diziler oyunda çok fazla ve bir odadan çıkmak için bu bulmacaları çözmemiz gerekiyor. Gerektiğinde çıplak gözle bu bulmacaları direkt olarak görerek çözmeye çalışıyoruz ve yeri geldiğinde elimizdeki tarama cihazı ile bu bulmacayı ortaya çıkarmaya çalışıyoruz. Bulmacayı çözdüğümüzde bir sonraki yere geçerek ilerlemeye başlıyoruz.
 
 
Çevreyi çokça analiz edip keşfedebileceğimiz bu oyunda çeşitli yükseltmeler var. Hikaye odaklı bu oyunda arka plandaki sırları ortaya çıkarmaya çalışıyoruz, ipuçlarını bulmaya çalışıyoruz ve bulmacaları çözmeye başlıyoruz. Bulmacaları çözdükçe diğer görevlere hatasız ilerlemeye başlıyoruz. Oyunda ortam tarama cihazı ile dikey ya da yatay tarama yapabiliyoruz. Tarama boyutunu artırmak için çeşitli yükseltmeler kullanabiliriz. Taradığımız her çevresel analizde farklı işaretler ve ipuçları da ortaya çıkabilir.
Oyunda save bölümleri var. Bundan dolayı oyun aralıklarla oyunu kaydediyor ve geçemediğiniz bölümlerde bu save noktasından tekrar başlayıp kaldığınız yerden devam edebiliyorsunuz. Karşılaşacağımız sorunların üstesinden gelebileceğimiz ve gizemli yapbozları çözebileceğimiz bu oyunda büyük gerilimli anlar bizleri bekliyor olacak.
 
 
Oyun 17 Mart’ta biz oyun severlerle buluşacak. Erken erişim sürümü olarak çıkacak olan bu oyunun tam sürüme ulaşması biraz zaman alacak. Kesin çıkış tarihi şu an için net değil ancak geliştirici grup bu bahis hakkında herhangi bir bilgi vermedi. Dolayısıyla ortalama 6-7 ay sonra oyun tam sürüme gelebilir.
Geliştirici grubundan not: “The Voidness, Steelkrill Studio bünyesindeki bir geliştirici tarafından yapılmış bir endişe oyunudur. Bu oyunda çözülmesi gereken bulmacalar, gerilim dolu yarışmalar, envanter sistemi, dayanıklılık mekaniği, mikrofon mekaniği ve çok daha fazlası bulunur. Lütfen geri bildirimlerinizi dikkate almayın. . Yapmayın ve bize gönderin. Rastgele bir hata varsa, ayrıntılı olarak açıklayın. Bu geri bildirim, geliştirme sürecini hızlandırmaya gerçekten yardımcı olacaktır. Çok teşekkür ederim.”
 
– Project Dew (20 Mart: bulmaca, platform oyunu, macera)
 
 
SapX Studio tarafından geliştirilen ve grup tarafından yayınlanan bir bulmaca, platform, macera oyunu olan Project Dew, 20 Mart’ta geliyor. Görsel roman tarzında anlatım ve hikaye odaklı bir yapı deneyimi yaşayın. Oyunda aksiyon ve macera unsurları olacak. Ayrıca bulmaca detayları çeşitli zorluklarda karşımıza çıkacak. Pek çok türü bir araya getiren bu oyunda doğal afetler, okyanusların taşması, ormansızlaşma ve nesli tükenmekte olan bir türün kurtarılması yer alacak.
Oyunda bir biyolog olarak yer alacağız, bu diyalogların amacı nesli tükenmekte olan bir türü tekrar hayata döndürmek ve bu cinsin yok olmamasını sağlamak olacak. Bu hedefle ilerleyeceğimiz bu oyunda farklı yerlere gidebileceğiz: Ormanlardan okyanuslara, nehirlerden farklı bölgelere kadar pek çok yere gidebileceğiz ve bu hikaye anlatımını deneyimleyebileceğiz. görsel roman tarzında. Oyunda kısmen bulmacalarla karşılaşacağız ve bu bulmacaların zorlukları kolaydan zora doğru bizlere sunulacak.
 
 
İki farklı biyologun yer aldığı bu oyunda farklı bir tarz bizlere aktarılmaya çalışılacaktır. Oyunda yandan görüş kamerası perspektifi olacak, bu bakış açısı ile çeşitli platform unsurlarını birlikte aşmaya ve daha çok maceramızda ilerlemeye çalışacağız. Oyunda her bölge farklı platform öğelerinin yanı sıra çeşitli bulmacalara sahip olacak. Bulmacalar çeşitli zorluklarla gelecek, ancak her zamanki gibi çok zor olmayacaklar. Bu nedenle, her oyuncu bu oyunu hızlı bir şekilde deneyimleyebilecek ve hikayenin sonuna kadar gerçeğe dönebilecek.
Oyunda çeşitli yok oluş türleri olacak ve biz de bu türleri diriltmeye çalışacağız ve bu türlerin yok olmamasını sağlamaya başlayacağız. Yukarıda bahsettiğim aksiyon-macera puzzle öğelerine ek olarak oyunda farklı bir envanter sistemi de bulunacak. Bu sistem ile birlikte oyun içinde çeşitli ataklar yapabileceğiz ve rotamıza yön verebileceğiz.
 
 
Doğal afetlerin yaşandığı ve türlerin yok olduğu bu dünyada iki biyolog olarak seyahat edeceğimiz bu oyunda, dünyaya fayda sağlamak için çeşitli saldırılar yapacağız ve oyundaki farklı zorluktaki platformları aşmaya başlayacağız. Tatmin edici bir grafik yapısı ile karşımıza çıkacak olan bu oyun, iki boyutlu olarak karşımıza çıkacak ve gerçek çıkışını mart ayı sonunda yapacak.
Oyunda yine farklı karakterler karşımıza çıkacak ve bu karakterlerle etkileşime geçebileceğiz. Bunun yanı sıra oyunda farklı müzikler de olacak ve bu müzikler sayesinde oyunu kendimize daha uygun şekilde adapte edebileceğiz. Oyunda karşımıza çıkacak olan bu karakterler ile birlikte çeşitli diyaloglara girebileceğiz ve hikaye kapsamında çeşitli bilgiler elde edebileceğiz.
 
 
Çıkacağımız bu macerada bölümler halinde ilerleyecek ve her bölümün kendine has zorlukları ve platform öğeleri bulunacak. Bu platform ögelerinin üstesinden gelmek için elbette oyunda biraz zaman geçirmemiz ve oyunun temellerini anlamamız gerekecek. Oyunda her bölümde uymamız gereken çeşitli öğeler olabilir ve bunları bölümü tamamlamak için kendi lehimize kullanabiliriz. Farklı görsel formlarda ve bölümlerde karşımıza çıkacak olan ve hep birlikte göreceğimiz bu oyunda bakalım nasıl maceralar bizi bekliyor.
Yukarıda da belirttiğim gibi oyunda iki farklı biyolog olacak, istediğimiz zaman bu biyologlar arasında geçiş yapabiliyoruz ve her iki biyoloğu da farklı durumlarda kullanabiliyoruz. Oyunda alışılagelmiş bir şekilde bunları kullanabilmek için platform unsurlarını öğrenip biraz da oyuna adapte olmamız gerekecek ancak bundan sonraki süreçte bu iki karakterin kullanımı bizim için daha kolay olacak.
Bize hikaye odaklı bir yapı gösterecek olan bu oyunda sadece İngilizce dil takviyesi olacak. Düşük sistem gereksinimleriyle karşımıza çıkacak olan bu oyun 20 Mart 2023 tarihinde biz oyun severlerle buluşacak. Oyunda iki farklı kadın karakter yer alacak ve doğa, kıyamet sonrası ve keşif gibi temalar bizlere aktarılacak. Hikayenin temel alındığı bu oyunda fütüristik bir dünya bizi bekliyor olacak ve biz burada karşımıza çıkan olumsuz durumları tüm dünyanın uyumu için olumlu duruma çevirmeye çalışacağız.
 
 
İki boyutlu puzzle oyununda farklı görsel roman unsurlarıyla karşılaşacağız ve bu unsurları kolayca aşmaya çalışacağız. Dünyanın içinde bulunduğu bu şiddetli süreçte iki biyolog olarak çıkacağımız bu serüvende dünyaya fayda sağlayacak, çeşitli projeler geliştirecek ve aldığımız her parça ile dünyayı kurtarmaya daha da yaklaşacağız. Oyunda çeşitli alanlarda diyaloglara girebileceğiz ve bu diyaloglar sayesinde neyin ne olduğunu öğrenebileceğiz. Her oyuncu için kolay ve oynanabilir yapısıyla karşımıza çıkacak olan bu oyuna bir göz atmanızı tavsiye ederim.
Oyunda en az dört farklı bölüm olacak ve her bölüm farklı görsel öğelere sahip olacak. Oyun karanlık bir yapıya sahip olacak ve bu karanlık yapı bazı mavi renklerle süslenecek. Mavi ve beyazın bezendiği koyu renklerle karşımıza çıkacak olan bu oyunda farklı bir hikaye anlatımı ve platform – puzzle unsurları bizleri bekliyor olacak.
Ormanlardan okyanuslara, dağlardan birçok farklı parçanın bizi beklediği oyunda puan olarak ilerleyeceğiz ve (parlak bir cisim de diyebiliriz) bu obje ile birlikte zirveye tırmanabileceğiz. ve çeşitli platform öğelerinin üstesinden gelmeye çalışın. Oyunda yine farklı platform ögeleri karşımıza çıkacak ve bu platformları aşmak için oyun içerisinde biraz zaman geçirmemiz gerekecek.
 
 
Bu tür platform macera oyunlarına yeni başlıyorsanız ve diğer yandan anekdot niteliğinde anlatımlarla süslemekten hoşlanıyorsanız bu yapımıza bir şans verip göz atabilirsiniz. Oyun, bağımsız bir proje olarak karşımıza çıkacak ve elbette beklentilerinizi düşük tutmakta fayda var.
Bağımsız bir geliştirici stüdyo tarafından sunulacak olan bu ekibin resmi internet sitesine göre 12 çalışanı bulunuyor. Bu 12 çalışanın her biri bu oyunu geliştirmek ve bize yayınlamak için çalışıyor. Bakalım oyun çıktığında bize nasıl bir deneyim sunacak, hep birlikte göreceğiz.
 
– Tchia (21 Mart: açık dünya, keşif, macera, bulmaca, platform oyunu)
 
 
Awaceb tarafından geliştirilen ve Awaceb, Kepler Interactive tarafından yayınlanan açık dünya, keşif, macera, bulmaca, platform oyunu Tchia, 21 Mart’ta geliyor. Bir süredir geliştirme aşamasında olan ve fragmanları sürekli yayınlanan bu yapım , bize harika bir açık dünya macerası sunmaya hazırlanıyor. Oyunda bir kız karakteri kontrol ediyor ve biz bu tropik adada istediğimiz yere gerçek yoldan gidebiliyoruz. Oyunda çeşitli yeteneklerimiz var ve bu yetenekleri kullanarak farklı bölgelere gidip etraftaki olayları keşfedebiliyoruz.
Tropikal bir açık dünya macerası sunan bu oyunda yüksek yerlere tırmanabiliyor, yüksek yerlerden aşağı süzülebiliyor ve rastgele bir hayvan ya da nesnenin kontrolünü ele geçirebiliyoruz. Renkli ve ilgi çekici bir sanat tarzının benimsenmesiyle birlikte oyunda eğlenceli bir yapı karşımıza çıkacak gibi görünüyor. Tüm hayvanların ve nesnelerin kontrolünü alabildiğimiz bu oyunda bir köpeğin kontrolünü ele geçirebiliyor, köpeği istediğimiz gibi kontrol edebiliyor ve yeri kazması için talimat verebiliyoruz.
 
Bu talimatla çeşitli öğelerin kilidini açabilir ve farklı keşifler başlatabiliriz. Oyunda ise bir veya daha fazla tekerleği kontrol edebiliyoruz ve canlı cansız her unsurun kontrolünü alabiliyoruz.
 
 
Renkli bir sanat tarzı ve karakterleri olan bir oyunda bir de ukulelemiz var. İstediğimiz gibi çalabilir, etrafta güzel melodiler çalabilir ve daha fazlasını yapabiliriz. Ortamın fiziğini içeren bu oyunda özgür bir dünyada istediğimiz gibi dolaşabilir, çevreyi keşfederken yüksek yerlere tırmanabilir, denizlere yelken açabilir ve daha fazlasını yapabiliriz. Kısacası bize büyük bir özgürlük sunuluyor diyebilirim.
Bu oyunda rastgele bir nesneyi veya hayvanı kontrol edebiliyoruz. Oyunda farklı bölgelere ilerleyip burada yeni karakterlerle tanışıp etkileşim kurabiliyoruz. Yeni insanlarla tanışabileceğimiz bu açık dünya macera oyununda, Kaledonya’nın yeni yerleri bize anlatılıyor.
 
 
Oyunda kontrol ettiğimiz bu küçük kız karakteri özel yeteneklere sahip. Kız karakterin özel yeteneklerini kullanarak hem çevreyi keşfedebiliyor hem de açık dünyada eğlenebiliyoruz. Bizlere farklı oynanış mekanikleri sunacak olan oyunda çeşitli derinliklerdeki sulara girebiliyor, dalabiliyor ve balık gibi yüzebiliyoruz. Pek çok mekanik ve keşfedilecek pek çok öğe bulunan oyunda geliştirici grubuna göre yüzlerce nesnenin yanı sıra kontrol edebileceğimiz 30’dan fazla oynanabilir hayvan bulunuyor. Bu sayı gerçekten yüksek. Bundan dolayı oyunda eğlenebileceğimiz bir çok yapı ve mekanik bizleri bekliyor olacak.
 
 
Oyunun temel amacı, yeni bölgeleri dolaşarak keşfetmek olacak. Keşif ve seyahat unsurlarının ön planda olduğu ve aslında ana amaç olduğu bu oyunda yeni bölgelere ilerleyip bu yeni bölgeleri dilediğimiz gibi keşfedebileceğiz. Yeni bir bölgede bir köpekle karşılaşabileceğiz, o köpeğin kontrolünü ele geçirebileceğiz ve o köpekle orayı kazıp yeni şeyler keşfedebileceğiz. Farklı bir bölgeye gittiğimizde etrafta yüzlerce obje bulabilecek, buradaki objelerin kontrolünü ele geçirebilecek ve istediğimiz gibi eğlenebileceğiz. Örneğin oyunda bir tekerleğin kontrolünü ele alacağız, o bir tekerlek olacak ve kendimizi yüksek bir yerden aşağıya bırakabileceğiz. Oyunda bu kadar farklı mekaniklerin olması gerçekten oyuncuları eğlendirebilecek bir yapının olacağını bizlere gösteriyor.
 
 
Tchia’da sadece karada değil, denizde de ilerleyebileceğiz. Oyunda teknemize atlayarak açık denizlere çıkıp yeni bölgeler keşfedebileceğiz. Bunun dışında göl ve sulara girip balık gibi yüzebileceğiz. Sualtını istediğimiz gibi keşfedebileceğiz.
Oyunda yukarıda da belirttiğim gibi bir ukulelemiz olacak. Bu ukulele ile birlikte yeni melodiler öğrenip çalabileceğiz. Oyunda farklı notalar ve bu notalarla birlikte öğrenebileceğimiz çeşitli melodiler olacak. Bunları öğrenmek bizim işimiz olacak.
 
 
Tchia’nın farklı bölgelerine gidebilecek, ukulelemiz ile yeni melodiler çalabilecek ve farklı yeni karakterlerle tanışabileceğiz. Bu karakterlerle birlikte hem etrafta olup biteni öğrenebileceğiz hem de arka planda bize sunulacak olan hikayeyi ilerletmemize yardımcı olacağız. Oyunda her bölgede farklı karakterler olacak ve bu karakterlerle farklı şekillerde etkileşim kurabileceğiz.
Oyunda ilginç bir mekanik daha var. Bu tamirci ile rastgele bir yerden ukulele çalgısını elimize alıp, çeşitli melodiler çalarak hayvanları etrafımıza toplayabileceğiz veya yağmuru başlatabileceğiz. Etrafta çaldığımız ve duyurduğumuz melodiler aslında bir olayın başlamasına vesile olacaktır. Aslına bakarsanız, bu mekanik ilgi çekiciydi. Bundan dolayı bu şekil farkı mekaniklerini ve ilginç olayları oyun içerisinde görüp deneyimleyebileceğiz. Onları içeri almak gerçekten güzel bir ek.
 
 
Tabii yukarıda da belirttiğim gibi oyunda farklı hikaye sunumları olacak. Bu hikayeler, çeşitli orta sahneler ve karakter etkileşimleri ile desteklenecektir. Geniş bir açık dünyayı keşfedebileceğimiz ve farklı karakterlerle tanışabileceğimiz bu oyunda yine sıcak bir hikaye ile karşılaşacağız. Bunun dışında karakterimiz için özelleştirilebilecek çeşitli eşyalar bulup keşfedebileceğiz. Üçüncü şahıs kamera bakış açısına sahip bu oyunda karakterimizde yaptığımız değişiklikleri bizzat görebileceğimiz ve değişimlerine tanık olabileceğiz.
Oyunda farklı farklı görünümler elde edebileceğiz ve kostümümüzü değiştirebileceğiz. Kıyafetlerimizden botlarımıza kadar pek çok şeyi değiştirebileceğimiz bu oyunda karakter özelleştirme sistemi de olacak. Oyunda yine aralarında fenerler, saatler, kameralar ve daha fazlasının olacağı farklı farklı araçların kilidini açabileceğiz. Bunları kullanmak tamamen bize bağlı olacaktır.
 
 
Açık dünya macera oyunu aynı zamanda dinamik hava mekaniklerine de sahip olacak. Dinamik hava mekaniği sayesinde gece ve gündüzün değişimini hissedebileceğiz. Gündüz güneşin doğuşu ile birlikte bize yansıyan görüntü, gece ise gün batımı ile birlikte burada adayı aydınlatan ay ışığı gibi durumlarla karşılaşacağız. Bu değişiklikler oyunda da hissedilecek. Bu tür mekanikler artık açık dünya oyunlarında beklediğimiz şeyler.
Tropikal bir ada macerasına atıldığımız Tchia’da kısaca özetlemek gerekirse: Eğlenceli bir açık dünya macerası bizleri bekliyor olacak. Oyunda çeşitli platformlar ve bulmaca unsurları olacak ve amacımız çevreyi keşfetmek olacak. Burada farklı bölgelere ilerleyebileceğiz ve bu bölgelerdeki farklı karakterlerle etkileşime geçebileceğiz. Etkileşime girdiğimiz karakterlerle çeşitli hikaye parçalarını ortaya çıkarabileceğiz. Oyunda bize sunulacak olan hikayenin ilerlemesine yardımcı olabileceğiz.
 
 
Bu yapımda çevreyi istediğimiz gibi keşfedebileceğiz, tırmanma mekaniği sayesinde tepelere tırmanabileceğiz ve bu sayede doğru bir şekilde aşağı süzülebileceğiz. Oyunda yine hayvanları ve nesneleri kontrol altına alıp onları bir eğlence aracı olarak kullanabileceğiz. Oyun tamamen bu eğlenceli anlardan ibaret diyebilirim.
Bir süredir geliştirilen bu eğlenceli yapım 21 Mart’ta biz oyun severlerle buluşmaya hazırlanıyor. Oyunun Steam ve Epic Games sayfası açıldı. Oyunun Steam sayfasında fiyatı belli değil ve ön siparişe açık değil ancak oyunun Epic Games sayfasındaki fiyatı 278 Türk lirası. Bu nedenle ön sipariş vermek için Epic Games sayfasına gidebilirsiniz ancak Steam sayfasından oyunu satın almak isterseniz oyunu istek listenize ekleyebilir ve çıktığı gün satın alabilirsiniz.
 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
escort
istanbul escort
istanbul escort
istanbul escort
istanbul escort
istanbul escort
adalar escort
arnavutköy escort
ataşehir escort
avcılar escort
bağcılar escort
bahçelievler escort
bakırköy escort
başakşehir escort
bayrampaşa escort
beşiktaş escort
beykoz escort
beylikdüzü escort
beyoğlu escort
büyükçekmece escort
çatalca escort
çekmeköy escort
esenler escort
esenyurt escort
eyüp escort
fatih escort
gaziosmanpaşa escort
güngören escort
kadıköy escort
kağıthane escort
kartal escort
küçükçekmece escort
maltepe escort
pendik escort
sancaktepe escort
sarıyer escort
şile escort
silivri escort
şişli escort
sultanbeyli escort
sultangazi escort
tuzla escort
ümraniye escort
üsküdar escort
zeytinburnu escort
istanbul escort
betturkey
jojobet
deneme bonusu veren siteler