Yaşam

‘Şimdi Ne Yapacağım’ Dediğinizde İmdadınıza yetişecek Değerli İpuçları

Farklı fikir ve yöntemler öğrenmek hayatımızın her anında bize fayda sağlar. Günlük rutininiz, profesyonel iş hayatınız ve ilgi alanlarınız için faydalı olacak bazı hap bilgilerini sizler için derledik. Buyrun…?

Kaynak:https://www.reddit.com/r/LifeProTips/

1. Yeni tanıştığınız birine soru sorarken ‘yakın zamanda’ kelimesini kullanmaya çalışın. “En sevdiğiniz dizi hangisi?” ‘Son zamanlarda ne izliyorsun?’ söylemeyi dene. Bunu yapmak, diğer kişinin tek bir favori seçmek zorunda kalmadan aklına gelen ilk şeyi söylemesini sağlar.

2. Size bir şey satmak isteyen kişiyle telefonda olumlu bir tonla şu anda müsait olmadığını, toplantıda olduğunuzu söyleyin ve on dakika sonra sizi aramasını isteyin. Telefonu kapattıklarında numaralarını engellersiniz.

3. D vitamini düzeyinizi yılda en az bir kez kontrol ettirin, eksikliğinin depresyon gibi önemli yan etkileri vardır.

4. Toplanırken, özellikle uzak bir yerde kamp yapmaya gittiğinizde, çadırınızı üç kez kontrol edin.

5. Antrenmanınız için en sevdiğiniz müziklerden ve podcast’lerden oluşan bir çalma listesi oluşturun. Böylece spor yapmak dört gözle beklenen bir aktivite haline gelir.

6. Akademik bir makaleye ihtiyacınız varsa, yazarlar bunu size seve seve ücretsiz olarak verecektir. Web’de isimlerini arattığınızda e-posta adreslerini bulabilirsiniz.

7. Üç e-posta adresiniz olsun. Biri arkadaşlarınız ve aileniz için, biri çevrimiçi hesaplarınız için ve obur, istediğiniz bilgiyi/fiyatı almak için kullanacağınız değersiz bir hesaptır.

8. Neşeli olmayı öğrenmek için hayatında mutsuz olduğun anlara bak. Hepsinin ortak noktasını bulun. Muhtemelen, sahip olmadığınız şeylere fazla odaklanmış olabilirsiniz. Sahip olduklarınıza odaklanırsanız, hoş olmayı öğrenebilirsiniz.

9. Ütüye erişiminiz yoksa ve gömlekteki kırışıklıkları gidermeniz gerekiyorsa saç düzleştiricinizi kullanabilirsiniz.

10. Cep telefonunuzun kilit ekranı fotoğrafına yakın bir arkadaşınızın veya aile üyenizin telefon numarasını ekleyin ve ‘bulursanız arayın’ yazın.

11. Bir deneme aboneliğine kaydolurken hızlı bir şekilde iptal edin ve yeniden fiyatlandırılma riski olmadan deneme süresi boyunca erişim elde edin.

12. İşyerinde yaptığınız hataların düzeltilip düzeltilemeyeceğini işvereninize bildirin. Başkasından öğrenirken olumsuz yansımalardan kaçının.

13. Arkadaşlıklar bitkilerle ilgilidir. Sulamayı unuttuğunuzda, ne kadar uğraşırsanız uğraşın işe yaramayacaktır. Arkadaşlarınızla düzenli olarak bağlantı kurun.

14. Hiç kimse birisiyle birlikte olmak zorunda değildir, ailesi bile. Size kötü davranıldığını düşünüyorsanız, orada olmanıza gerek olmadığını unutmayın.

15. Polise, avukata vb. Aktarmanız istenebilecek bir şeye tanık olursanız, mümkün olan en kısa sürede mümkün olduğunca çok ayrıntıyı yazın. Anılar değişkendir ve ayrıntılar zamanla değişir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu