Haber

Son Dakika: Kayseri’de 15 askerin şehit olduğu terör saldırısı davasında 4 sanığa 15’er ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası verildi.

Kayseri Türkiye’de 17 Aralık 2016’da çarşıya giden askerleri taşıyan halk otobüsüne patlayıcı yüklü araçla düzenlenen terör saldırısı davasında yargılanan sanıklar cezalandırıldı. MİT ve polisin düzenlediği operasyonda Irak’ta yakalanarak Türkiye’ye getirilen ‘Fırat Botan’ kod adlı PKK’lı terörist Ferhat Tekiner’e hata suçundan 15 kez ağırlaştırılmış müebbet, 54 kez de 20 yıl hapis cezası verildi. ‘Nitelikli cinayet ve cinayete teşebbüs’ suçundan ‘Hırsızlık’ suçundan 54 yıl hapis cezasına çarptırıldı.

15 ASKER ŞEHİT OLDU, 54 ASKER VESTOR OLDU

Kayseri 17 Aralık 2016’da çarşıya giden Kayseri 1’inci Komando Tugayı’na bağlı halk otobüsüne PKK tarafından düzenlenen bombalı saldırıda 15 asker şehit oldu, 54 asker gazi oldu. Saldırının faili ‘Fırat Botan’ kod adlı PKK’lı terörist Ferhat Tekiner, MİT ve polisin ortak operasyonuyla Irak’ta yakalanarak tutuklandı. Kayseri Adliyesi 4’üncü Ağır Ceza Mahkemesi’nde bugün görülen duruşmada terör saldırısının faillerinden Ferhat Tekiner hazır bulunurken; MY, M.Ö., SA, BK, MA ve MO SEGBİS ile bağlandı.

4 Sanığa 15 KEZ Ağırlaştırılmış Müebbet

Yapılan yargılama sonucunda mahkeme heyeti; Ferhat Tekiner, BK’da ‘nitelikli adam öldürme ve öldürmeye teşebbüs’ten 15 kez ağırlaştırılmış müebbet, ‘hırsızlık’tan 54 yıl hapis cezasına çarptırılırken; MA’ya ‘nitelikli adam öldürme ve öldürmeye teşebbüs’ten 15 kez ağırlaştırılmış müebbet ve 54 kez 20 yıl hapis cezası; AB’ye; B.Ö.’ye ‘nitelikli öldürme ve öldürmeye teşebbüs’ suçundan 15 kez ağırlaştırılmış müebbet ve 54 kez 20 yıl hapis cezası; 4 yıl 6 ay hapis cezasına çarptırıldı. Ayrıca sanıklar MY, MO, Ü.K. ve SA beraat etti.

bayindir-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu