Haber

TDP Genel Başkanı Sarıgül basın toplantısı düzenledi

Türkiye Değişim Partisi (TDP) Genel Başkanı Mustafa Sarıgül, “14 Mayıs’ta yapılacak seçimler demokrasi gününe dönecek, siyasetçiler karnelerini alacak. Kimse merak etmesin, seçimin ertesi sabahı demokrasi kazanacak.” söz konusu.

Sarıgül, parti genel merkezinde düzenlediği basın toplantısında gündemi değerlendirdi.

Kahramanmaraş’ta 6 Şubat’ta meydana gelen depremlerin ardından yürütülen yardım çalışmalarını eleştiren Sarıgül, bölgedeki köylere konteynerlerin verilmesi ve hayvancılığa uygun çadırların kurulması gerektiğini söyledi. Sarıgül, “Vatandaşlarımızı hem bu bölgede hem de üretimde hayvancılık ve çiftçilikle meşgul tutmalıyız. Bu bölgeyi yeniden üretime kazandıramazsak zaten pahalı olan gıda fiyatları daha da artacak ve hatta yoksulluk başlayacak.” dedi.

7 bin 500 liraya çıkarılan en düşük emekli maaşının 10 bin liraya yükseltilmesini ve diğer emeklilere de aynı oranda zam yapılmasını isteyen Sarıgül, “Emeklilerin bayram ikramiyesi asgari ücrete yükseltilsin. düzeyi ve asgari ücret artırılmalıdır” dedi.

Mustafa Sarıgül, emeklilik yaşı (EYT) yönetmeliğinde de staj ve çıraklığın sigortalılığın başlangıcı olarak kabul edilmediğini, bunun TBMM tatile girmeden düzeltilmesi gerektiğini de belirtti.

Seçim sürecinde ‘öyle değil’ denilenlerin olabileceğini, bir araya geleceğine inanmayanların hep birlikte poz vereceğini belirten Mustafa Sarıgül, ‘Haklı partiler, ilkeli politika yapanlar’ dedi. doğruyu söylemek hedefe ulaşacaktır. 14 Mayıs’ta yapılacak seçimler demokrasi gününe dönüşecek. Siyasetçiler karnelerini alacaklar. Merak etmeyin seçimin ertesi sabahı demokrasi kazanacak.” değerlendirmesini yaptı. ???????

Mustafa Sarıgül, ABD Dışişleri Bakanlığı’nın İnsan Hakları Raporu ile ilgili olarak, “Demokrasi ve insan hakları konusunda eksikliklerimiz olabilir. Bunları kendi aramızda tartışıyoruz ama ABD’nin bize tutanak vermesini asla kabul etmiyoruz. Helikopter vereceksiniz. Türkiye’yi bölmek isteyen terör örgütü kalkıp bize insan hakları veriyor. İnsan hakları dersi vereceksiniz. Türkiye’ye ve dünyaya insan hakları sicilini veremeyecek bir ülke varsa o da ABD’dir.” dedi.

haber-mentese.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu