Haber

Söke’de boğa güreşi heyecanı yaşandı

Söke’nin Güllübahçe Mahallesi’nde Boğa Güreşleri heyecanı yaşandı. Bu yıl 4.’sü gerçekleşen geleneksel güreşlere yine Ege Bölgesi başta olmak üzere Türkiye’nin çeşitli vilayetlerinden çok sayıda boğa katıldı. Güllübahçe arenasında kıyasıya güreşen boğalar heyecanlı imajlar oluşturdu.

Güllübahçe Muhtarı Yusuf Çam, Murat Çetinkaya ve Şakir Gülmez önderliğinde oluşturulan tertip komitesi tarafından düzenlenen 4. Klâsik Güllübahçe Boğa Güreşleri, büyük ilgi gördü. Birçok sponsorun katkılarıyla gerçekleşen boğa güreşlerine havanın da baharı aratmayacak kadar hoş olmasıyla vatandaşların da ağır iştiraki ile gerçekleşti. Güreşleri izleyenler ortasında Söke Belediye Lider Yardımcısı Dr. Mustafa İberya Arıkan, Söke Ziraat Odası İdare Heyeti Lideri Mustafa Tanyeri, mahalle muhtarları ve çeşitli esnaf odalarının liderleri da yer aldı.

Söke Belediye Başkanlığı Kupası çabasını Germencik ilçesinin Ortaklar Mahallesi’nden Asım Tokgöz ve Necati Dülger’e ilişkin ‘Virüs’ isimli boğa kazandı. Kazanan boğanın sahibine kupası ortasında Söke Belediye Lider Yardımcısı Dr. Mustafa İberya Arıkan tarafından verildi.

Güllübahçe Mahalle Muhtarı Yusuf Çam; “Vatandaşlar tarafından ilginin yoğun olması, çok sayıda güreşçi boğanın katılması bizleri mutlu etti. Her geçen yıl üzerine koyarak güreşleri düzenlediğimize inanıyorum. Destek veren ve katılan herkese tertip komitesi adına teşekkür ediyorum” dedi. – AYDIN

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu